У Галерији Факултета отворена је изложба „Прожимања“, на којој су изложени уметнички радови некадашњих ученика Педагошке академије, који су кренули путем уметности, завршили ликовне академије, више уметничке школе или историју уметности, након чега су се поново вратили у учионицу, педагошком раду. Изложбу је отворила доц. др Кристинка Селаковић.

Давних седамдесетих и осамдесетих година прошлог века били смо ђаци Педагошке академије и припремали смо се за будући учитељски позив. Међутим, таленат, креативност и љубав према уметност зналачки су препознавали и неговали наши професори Обрад Јовановић и Милутин Кораћ који су нас усмеравали да проналазимо властити уметнички израз. Својим предавањима о ликовном језику и поукама о ликовним елементима, техникама, уметницима и уметничким делима успевали су да нас додатно заинтересују и мотивишу. Изложба је наш дар овој школи и професорима као израз велике захвалности за све што смо од њих научили. Били су наш прозор у свет!

Своје радове изложили су:
Љубиша Димитријевић
Драгољуб Каплановић Каплан