Локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић и проф. др Снежана Маринковић, декан Педагошког факултета у Ужицу Унивeрзитета у Крагујевцу, потписале су Протокол о сарадњи на пољу заштите права деце на Педагошком факултету.

Канцеларија локалног омбудсмана града Крагујевца ће, према овом документу, пружати стручну помоћ Педагошком факултету у контексту тумачења закона и прописа који се односе на заштиту права деце, организовати предавања, стручне часове и трибине у складу са потребама. Циљ је да студенти Педагошког факултета стекну квалитетне преференце из области заштите права деце, да се упознају са законима и праксом на том пољу.

Декан Педагошког факултета у Ужицу проф. др Снежана Маринковић истиче да овај документ гарантује едукацију и добробит како студентима, тако и запосленима на Факултету.