Свечани пријем бруцоша

Првог дана октобра приређен је свечани пријем и додела индекса студенатим прве године нашег Факултета. Пожелевши им добродошлицу и успех у даљем школовању, декан проф. др Снежана Маринковић посебно је нагласила да пријем нове генерације студената увек представља један од најсвечанијих дана на Факултету: „Ове године уписали смо 27. генерацију учитеља, 15. генерацију васпитача и прву генерацију тренера у спорту. Са радошћу очекујемо нова млада лица са којима ћемо се у наредним годинама дружити и сарађивати.“

Студентима су се обратили и продекан за наставу проф. др Сања Маричић, Маријана Селаковић, потпредседник Студентског парламента Универзитета у Крагујевцу и председник Студентског парламента Педагошког факултета у Ужицу, и Анђелија Јовановић, председник Извршног одбора Уније студената Ужица.

Овом приликом бруцошима су се представили и хор нашег Факултета и студент Нађа Ђоковић извођењем неколико музичких композиција.

Излет на Златарско језеро

Веома успешну школску 2018/19. годину заокружили смо незаборавним дружењем на Златарском језеру. Успеха не би било без помоћи наших студената, њихових идеја, креативности и несебичне подршке да Факултет постане оно што заиста и заслужује да буде.

У оквиру предмета Елементарне игре у природи реализoвана је пешачка тура до Стапарске бање

У оквиру предмета Елементарне игре у природи реализована је пешачка тура до Стапарске бање, трасом старе пруге кроз тунеле уз кањон реке Ђетиње, у дужини од 13 км.

Студенти су посетили хидроцентралу и реализовали предвиђене наставне активности.

Студенти су обучени да користе топографске карте, бусоле,  да се орјентишу у простору помоћу природних обележја.

Овој активности је присуствовало 20 студената оба смера.

Предавање проф. др Јанке Саткове

Проф. др Јанка Саткова са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године оджала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Терапија уметношћу у образовању.

Предавање проф. др Адриане Рецке

Проф. др Адриана Рецка са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године одржала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Архитектонски и уметнички споменици као културне вредности града Нитре.

ОБЕЛЕЖЕН ЗНАЧАЈАН ЈУБИЛЕЈ – СТО ГОДИНА ОБРАЗОВАЊА УЧИТЕЉА У УЖИЦУ

Првог дана пролећа прославили смо Дан Факултета, који је ове године протекао у знаку обележавања веома значајног јубилеја – стогодишњице образовања учитеља у Ужицу. Наставници, сарадници и студенти нашег Факултета учествовали су у манифестацијама организованим тим поводом.

У уторак 19. марта одржано је Беседничко вече, на коме се у две категорије – рецитовање и беседништво – такмичило шеснаест студената. У рецитаторском делу победила је Милена Чантрак, студенткиња друге године. Друго место освојио је Филип Лазић, студент четврте године, а треће Слађана Думић, студенткиња прве године, чиме су се пласирали на Општинску смотру рецитатора. У беседничком делу победила је Милица Глушчевић, студенткиња четврте године. Друга је била Андријана Тописировић (трећа година), а трећа Катарина Васиљковић (трећа година).

На Дан Факултета, 21. марта, у Галерији Факултета, отворена је изложба проф. мр Обрада Јовановића, академског сликара и дугогодишњег професора нашег Факултета. Она је и својеврсни омаж нашем недавно преминулом колеги и професору.

У сали Народног позоришта одржана је Свечана академија, на којој је приказан историјат образовања учитеља у Ужицу и додељене награде најбољим студентима Факултета.